Zpracování

Pokud chceme využít kvalitu světelného éteru, je potřeba chránit kořen a jídlo z něj připravené před vlivem elektromagnetického záření. Uložíme ho jinam než do lednice a jídla připravujeme bez použití elektrických přístrojů.

Konzumuje se vše – mladé listy, pacibulky, kořen. Připravuje se na všechny způsoby - sušený, čerstvý syrový, vařený dušený, smažený. Chutná neutrálně, takže se dá přidávat do jakéhokoli jídla. Pro světelný kořen je typické, že obsahuje slizové látky. Na řezu je bílý, lepkavý.

I ve velmi malých porcích vyvolává světelný kořen vydatný pocit sytosti. Má neutrální chuť a používá se jako zeleninová příloha, do kaší, polévek, omáček, zapékaných pokrmů, může se jíst také syrový samostatně nebo v salátu. Mimo jiné působí pozitivně na funkci sleziny, plic a ledvin. Jedlá je celá rostlina, můžeme přidávat lístky světelného kořene do salátů nebo do nádoby s vodou k „oživení“ – tu pak přes den popíjíme.

Důležité: Světelný kořen se nemá zpracovávat kuchyňskými přístroji poháněnými střídavým elektrickým proudem, poněvadž vznikající magnetická pole skutečně nasávají světelně-éternou kvalitu. Mikrovlnná trouba ničí světelně-éternou kvalitu úplně.

Tip: zpracováváme kořen ručně keramickým nožem (nemá rád železo), vaříme a pečeme na sporáku na dřevo a máme jej uložený na místě, kde nepůsobí elektromagnetické záření (tedy NE v ledničce).

Webové stránky zdarma